5 powodów dla których Twój biznes potrzebuje strony www

5-powodów-dla-których-twój-biznes-potrzebuje-strony-www-1
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
W Polsce żyje około 38 mlm osób. 84% z nich korzysta z internetu, a tylko 14% firm w Polsce sprzedaje i jest w internecie wg. GUS dane z 2018 roku. Już nie musisz być programistą oraz mieć dużo wolnego czasu, aby prowadzić swoją stronę internetową. Poznaj 5 powodów dla których Twój Biznes wg. Nas potrzebuje strony www.

Czy nadal prowadzisz swój biznes bez strony www?

Często od klientów słyszymy, że aby mieć własną stronę internetową, sklep internetowy czy prostą stronę wizytówkową to trzeba być informatykiem, a najlepiej programistą. Ulubioną obiekcją jest rzucenie hasłem, że to dużo kosztuje i będzie trzeba dużo czasu na to wszystko przeznaczyć.
My wiemy, że nie musisz być programista, aby mieć profesjonalną stronę www.

Dostęp do internetu szerokopasmowego w w UE

W praktyce często klienci są zaskoczenie jak łatwo można teraz obsługiwać i 

zarządzać swoją stroną internetową, gdzie nie potrzeba wiedzy technicznej. Najbardziej ciekawe w tym wszystkim jest to, że posiadanie strony internetowe potrafi 

przynieść wiele ciekawych zalet i bardzo pozwala zaoszczędzić czas, którego zawsze najczęściej mamy za mało. W Polsce mieszka wg. danych z GUS z 2019 roku około 38 mlm osób. Z czego 96% osób posiada dostęp do internetu, a 87% do internetu szerokopasmowego. To ogromny rynek na którym twoja firma może i powinna być, aby się rozwijać. Czy wiesz, że ponad 64% z tych osób, szuka informacji o produkcie czy usługach w internecie? Na podstawie opinii zebranych w taki sposób, podejmuje decyzje o zakupie.
Co ciekawe tylko 14% firm w Polsce prowadzi sprzedaż w internecie.
Zgodzisz się tutaj, że jest duże pole do zaistnienia w sieci dla Twojej Firmy i biznesu? Jeśli nadal zastanawiasz się czy strona internetowa to dobre rozwiązanie w 21 wieku dla Ciebie, to poświęć chwilę czasu i przeczytaj 5 powodów dlaczego twój biznes potrzebuje mieć swoją stronę www.

1. Firma która ma swoją stronę internetową jest bardziej atrakcyjna dla nowych klientów, a to pozwoli Ci zarobić więcej pieniędzy.

14% polkich firm prowadzi sprzedaż w sieci internet Z najnowszych danych z GUS wynika, że ponad 64% osób korzystających w Polsce z internetu. Pierwsze co robi to własnie w internecie szuka informacji o produktach czy usługach, którymi się interesuje. Jeśli nie masz strony www, to nie masz szansy zaprezentowania im swojej oferty, a tym samym tracisz możliwość zarobienie pieniędzy.
Strona internetowa, sklep www czy nawet  strona wizytówka działa 24/7/365 dni w roku, nawet wtedy gdy Ty  jesteś na wakacjach czy po prostu śpisz.
Żyjemy w dobie łatwego dostępu do informacji i to oczywiste, że ludzie wchodzą na strony internetowe konkurencji. Porównują i prowadzą własne porównania zebranych informacji, tak aby zdecydować o najlepszym zakupie dla siebie. Pomimo faktu, że ludzie odwiedzają nie tylko twoją stronę www, to lepiej aby nawet co trzeci odwiedzający zdecydował się na Twoje usługi niż, jakby twojej strony firmowej w internecie nie było i klient tym samym w ogóle nie wiedział, że twoja firma istnieje.

2. Strona www sprawia, że Twoja Firma i Biznes jest bardziej wiarygodna.

Do czego używamy internetu Żyjemy w 21 wieku, gdzie osoby są obecnie bardziej sceptyczni i nieufni niż wcześniej. Tak naprawdę teraz klient, który nie może znaleźć informacji o danej firmie w internecie po prostu jej nie zaufa. Dobra strona www, która jest wykonana profesjonalnie pod względem graficznym, dobrze zoptymalizowana tak, aby szybko się ładowała na telefonie i łatwo można było ją znaleźć w wyszukiwarce Google, a jeśli do tego osoba intuicyjnie porusza się po niej. Natychmiast zwiększa zaufanie i wiarygodność klienta do Twojej firmy. Odwiedzający widząc, taki sklep internetowy częściej uzna, że jest to legalny, uczciwy sklep www. Na którym nie powinien obawiać się robić zakupów. Dzięki temu, klient jest już tylko kilka kroków od dokonania zakupów w twoim sklepie. Na stronie internetowej trzeba prezentować swoją wiedzę i profesjonalizmy z lekką nutką życia firmy od środka. Taka kompozycja spowoduje szybsze zdobycie zaufania w oczach klienta. Aby tego dokonać, polecamy prowadzić blog firmowy. Na którym firma dzięki unikalnym, profesjonalnym treścią związanym ze swoją działalnością , pokazać swój profesjonalizm i znajomość tego czym się zajmuje. Wpisy na blogu to również świetne miejsce do pokazania troszkę kulis swojej działalności, czy ludzkiej twarzy swojej Firmy, a to elementy które bardzo zbliżają klienta do wzbudzenia zaufania wobec firmy.

3. Stworzenie strony www, to stosunkowo nie duży koszt, w stosunku do możliwości jakie oferuje.

Strony internetowe obecnie nie muszą kojarzyć się z czymś bardzo skomplikowanym. W obecnych czasach, gdzie co raz więcej stron jest wyposażona w panel Administracyjny. Zarządzanie i dodawanie treści czy modyfikowanie strony www,  nie powoduje już większych problemów. Każda nasza strona jest wyposażona w system CMS WordPress, który jest bardzo prosty w obsłudze. Zawsze klienta wprowadzamy do takiego Panelu administrującego, poprzez szkolenia z obsługi WordPress.
Nie obawiaj się, że będziesz musiał poznać i opanować dużo wiedzy, aby coś zmienić na niej.
Często wystarczy kilka kliknięć, aby wprowadzić zmianę na swojej stronie www. osoby zamawiające towary i uslugi w polsce w ciagu ostatnich 3 miesiecyUważamy, że strony www oferują jeden z najlepszych zwrotów z poniesionej inwestycji niż inne formy reklamy np.  reklama w radio czy TV. Jeśli w swojej strategii biznesowej planujesz promować swój biznes, to w obecnych czasach strona internetowa powinna być twoim priorytetem, bo dzięki zainwestowaniu stosunkowo mniejszych nakładów finansowych można dotrzeć do dużego grona odbiorców, konkretnie zainteresowanych Tym co oferujesz. Co ciekawe z każdym miesiącem i kolejnym rokiem istnienia w internecie. Twoja strona powinna generować co raz większy ruch z internetu. Będzie przyciągać nowych klientów i cały czas budować twoją markę. Koszty związane z prowadzeniem strony internetowej to wg. Nas uzasadniony wydatek biznesowy, który warto rozważyć podczas prowadzenia firmy. Musimy to napisać, aby być rzetelnymi w tym co robimy. Strona musi być profesjonalnie wykonana, dobrze z optymalizowana pod kątem SEO i najlepiej, aby były na niej dodawane wartościowe treści. Dopiero taka strona gwarantuje, że strona z każdym kolejnym dniem będzie generować co raz to większe korzyści dla Twoje biznesu. Pokazuje to również, że jak już chcemy mieć stronę internetową, to lepiej zlecić to profesjonalistą, którzy dobrze ją zaprojektują i wykonają. Doradzą i pomogą w pierwszych miesiącach funkcjonowania firmy, a co ważne będą służyli pomocą w późniejszym okresie istnienia strony.

4. Strona internetowa pozwoli Tobie zaoszczędzić czas.

Każda forma komunikacji z klientami wymaga czasu, czy to będzie kontakt meilowy, telefoniczny czy osobisty. Zawsze taki kontakt wymaga twojego czasu. Dzięki stronie internetowej będziesz mógł ten czas zaoszczędzić.
Wyobraź sobie, że 10 klientów zadaje ci te same pytania, a ty każdemu z osobna musisz na nie odpowiedzieć… ile to ci czasu zajmie ? Na pewno za dużo!
Na stronie www mógłbyś na najczęstsze pytania po prostu odpowiedzieć w formie łatwo dostępnego FAQ, który będzie dostępny cały czas. Czas który w ten sposób zaoszczędzisz, będziesz mógł wykorzystań na inne ważniejsze rzeczy. Sama strona internetowa z dobrze przygotowaną oferta opisową twojego produktu, potrafi przynieść bardzo dobre efekty, gdzie klient może nie mieć żadnych dodatkowych pytań, bo na wszystko już mu odpowiedziałeś. Taka ofertę robisz raz, ale tak dobrze kompleksowo opisujesz i prezentujesz w taki sposób aby opisać komplementarnie i wyczerpująco to co oferujesz. Klientowi często to wystarczy do podjęcia decyzji zakupowej. Tutaj jeśli nie masz doświadczenie w pisaniu dobrej oferty sprzedażowe, polecamy skorzystanie z usług Copywritera, czyli osoby która profesjonalnie pisze teksty np. na strony www.

5. Kontroluj obraz swojej marki i jej pozycję w internecie.

Strony internetowe to pewnego rodzaju platforma która służy tobie do przesyłania wiadomości i komunikatów firmy dla swoich klientów. To dzięki stronie chcesz i możesz kształtować takie postrzeganie firmy jakie chcesz. Wszystko to robisz w internecie w medium które dla wielu ludzi jest już tak naturalne jak poranne mycie zębów.
Witryna internetowa pozwala pozycjonować się na konkretne słowa kluczowe, wykorzystaj to tak, aby dotrzeć ze swoim biznesem dokładnie do takich klientów jakich potrzebujesz.
Wiesz co…Tak jak pisaliśmy wcześniej o ilości procentowej osób które szukają informacji o produktach w internecie. Tak teraz napiszemy, że ponad 64% klientów, którzy przeczytają recenzję czy opinię na dany produkt, to im zaufa. Jak ta informacja na Ciebie podziała?? Na nas nie za dobrze , dlaczego ?  Bo zdarzają się sytuacje, kiedy nasz produkt/usługa została nieświadomie lub nie, ale negatywnie oceniona. Czy nie lepiej na swojej stronie internetowej zadbać o pokazanie np. tylko tych pozytywnych opinii. Na stronie firmowej, dlatego tak ważny jest aspekt pokazania opinii i referencji od zadowolonych klientów oraz zaprezentowanie certyfikatów potwierdzających nasz profesjonalizm w danej dziedzinie.  Uważamy jednak, że warto na te mniej pozytywne czy negatywne opinie, odpowiedzieć i poznać powód dlaczego w tym przypadku coś poszło nie tak. Tylko w taki sposób, poznając opinie i krytykę innych jesteśmy w stanie podnieść jakość naszego produktu czy usług, a nie raz warto tak po ludzku po prostu przeprosić klienta jeśli coś poszło nie tak.  Za każdą firmą i biznesem stoi człowiek. U nas jest tak samo i dlatego w naszych relacjach z klientem kładziemy dużą wagę na komunikację i utrzymanie wzajemnie dobrych relacji.

Podsumowując, jeśli nie posiadasz strony internetowej w obecnych czas, to bardzo wiele tracisz okazji do rozwoju biznesu i zwiększenia zarobku.

Tak naprawdę zdajemy sobie sprawę, że nie każda osoba potrzebuje strony internetowej, ale już firma w 21 wieku, która z samej swojej genezy jest stworzona do tego, aby zarabiać pieniądze. Wszystko się zmienia w momencie kiedy mówimy o działalności biznesowej, która z samej genezy ma swojemu Właścicielowi generować przychód i zarobek. Przedstawiliśmy 5 powodów dla których warto w obecnych czasach mieć chociażby swoją stronę wizytówkową. Dzięki temu mamy o wiele większe szanse na wygenerowanie zarobku i rozwój swojej działalności biznesowej.
Stworzenie strony www to nie taki duży koszt, a wielka szansa na rozwój twojego biznesu, marki czy firmy.
Wiesz co, jeśli chcesz dziś zrobić jeden mały krok, aby twój biznes miał większą szanse odnieść sukces, to po prostu skontaktuj się z nami i zobacz w czym możemy ci pomóc oraz co dla Ciebie zrobić. Wierzymy, że jeśli chcesz mieć efektywniejszy biznes, który generuje większe pieniądze niż obecnie, to potrzebuje mieć swoją stronę www.   Stworzone przez Codeside Źródła: EUROSTAT , GUS – Polska w liczbach 2019

Zainteresował cię ten artykuł ?

Uważasz, że moglibyśmy Tobie pomóc w stworzeniu strony internetowej, sklepu internetowego lub w czymś pomóc? Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy. 

Przewiń do góry