Jaki system CMS wybrać dla strony WWW

jaki system wybrać CMS dla strony WWW
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Większość stron www obecnie powstaje przy użyciu systemu CMS, ale co to jest ten CMS, dlaczego jest on potrzebny i w końcu który będzie najlepszym wyborem dla strony internetowej!? Zapraszam do artykuły na temat CMS, wyjaśnię w nim zasady takiego systemu zarządzania treścią oraz doradzę z wyborem odpowiedniego systemu dla twojej strony internetowej.

System CMS – co to tak naprawdę jest ?

 

Zacznę od wyjaśnienie skrótu CMS ( and. Content Management System) – czyli CMS to System Zarządzania Treścią (tzw. Content’em – modne ostatnio słowo). Można powiedzieć, że CMS to oprogramowanie dzięki któremu w dosyć łatwy sposób powinieneś zbudować stronę www, bez większego lub żadnego użycia języka kodowania jak np. HTML, CSS czy języka programowania np. JavaScript.

Używając któregoś z systemów CMS, będziesz miał dostęp do tzw. Panelu Administratora dzięki któremu można praktycznie wszystko wy klikać i edytować, bez użycia programistycznej wiedzy, czy pomocy programisty lub informatyka. Cały CMS opiera się zwykle na modułach, wtyczkach i różnych rozszerzeń, które po zainstalowaniu do systemu,  pozwalają nadać stronie internetowej taki charakter i funkcjonalność jaką chcemy mieć na danej stronie www.

Tylko czasem i w tych bardziej wymagających indywidualnych konfiguracjach grafiki czy funkcjonalności będzie potrzebna pomoc doświadczonego programisty / informatyka.

Systemy CMS można podzielić na dwie grupy.

 

Pierwsza grupa to tzw. Open Source CMS (WordPress, Jumla, Prestashop), czyli są one darmowe i ogólnodostępne, gdzie kod źródłowy jest możliwy do ściągnięcia i zainstalowania na swoim serwerze i stworzeniu dzięki temu strony www.

Pewnie sobie pomyślałeś, a gdzie jest tutaj haczyk – skoro piszesz o dwóch grupach?
Wszystko ma swoje plusy i minusy, poniżej wypisze kilka Za i kilka Przeciw

Plusy CMS OPEN SOURCE to:

 

 •  gotowe motywy stron internetowych
 • prosta obsługa i edycja treści na witrynie
 • wiele gotowych integracji (np. z systemami płatności, newsletterami, czy social media)
 • łatwo dostępne rozszerzenia na stronę ( np. interaktywne kalendarze, system rezerwacji, czy system rabatów do sklepów internetowych)
 • powszechność i tym samym – jeśli coś by się wymagało pomocy programisty lub osoby z większym doświadczeniem nie będzie problemu ze znalezieniem takiej osoby
 • ceny stworzenia profesjonalnej strony na takich CMS są z tańsze od innych rozwiązań
 • bardzo przyjazny system dla pozycjonowania i optymalizacji czyli SEO

Minusy CMS OPEN SOURCE to:

 

 • nie które wtyczki i rozszerzenia wymagają zakupienia, tak aby działały w pełni na stronie (najczęściej są też wersje darmowe, ale są one zwykle “okrojone”)
 • mniej popularne CMS, potrafią po kilku latach dobrego działania przestać być wspierane przez swoich twórców
 • potrzeba wykonywania aktualizacji systemu dosyć często np. raz na miesiąc
 • większa możliwość włamania na stronę poprzez to, że kod jest łatwo dostępny, a same CMS są popularne i to tym bardziej potęguje możliwość włamania
 • większe prawdopodobieństwo, że trafi się na nieprofesjonalną firmę, czy freelancera który, ponoć wykona nam super stronę internetową

Druga grupa to System CMS AUTORSKI – stworzony przez firmę, agencję czy freelancera na potrzebę danego projektu.

Być może pierwsze co pomyślałeś, że w takim rozwiązaniu różne dalsze zmiany i modyfikacje będzie mogła dokonywać tylko firma, która stworzyła ten System CMS.

Nie będę twierdził, że tak nie może się stać. Dlatego przy takim rozwiązaniu już w momencie podpisywania umowy, warto zawrzeć informację o tym, aby taki kod strony nie był szyfrowany i w ramach stworzenia strony, zlecający miał możliwość edycji. Dzięki takim krokom później jeśli nadal nie będziesz czuł się na siłach, czy nie będziesz miał czasu, to nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem firmy czy programisty- freelancera który podejmie się danego zlecenia.

Przygotowanie takiego Autorskiego CMS wymaga czasu i indywidualnego podejścia do tematu, a to powoduje że taki CMS będzie droższy niż ten który jest darmowym i otwartym systemem. Istotnym plusem i przewagą takie rozwiązania jest fakt, że kod zna tak naprawdę tylko autor który go stworzył i przy dobrym zabezpieczeniu strony i serwera, powoduje to że jest o wiele ciężej włamać się na taką stronę.

Muszę to napisać, bo świat informatyki, stron www, programów itp. nigdy nie będzie gwarantował 100% pewności, że ktoś się nie włamie do takiej witryny internetowej. Zhakowanie strony zawsze wymaga czasu, umiejętności i to pewnie również kosztuje… dlatego jeśli twoja firma nie działa na skalę międzynarodową i nie generuje zysków rzędu milionów dolarów, nie masz co się obawiać.

Wracając do CMS Open SOURCE w tym przypadku wygląda to inaczej. Im bardziej popularniejszy CMS tym zagrożenie jest poważniejsze. Po za stworzeniem strony, trzeba mieć na uwadze, aby ją dobrze zabezpieczyć, aktualizować oraz wybrać dobrego i sprawdzonego dostawcę usług (hosting strony), ale to temat na oddzielny wpis. Niestety zwykle na takie strony włamania robią tzw. Automaty i dostają się na naszą stronę za pomocą wtyczek czy nieaktualizowanym CMS, który może zawierać jakieś luki w kodzie i tym samym stworzyć szanse na włamanie na stronę.

Dlaczego system CMS jest mi potrzebny na stronie www

 

Jeśli nie zamierzasz prowadzić swoją stronę aktywnie i ma być ona tylko sztywną wizytówką twojej firmy czy prostą informacją kim jesteś i czym się zajmujesz, a treść na tej stronie będzie cały czas taka sama. To zdecydowanie polecam stworzenie takiej prostej strony w “tradycyjny sposób” za pomocą HTML, CSS i być może prostego użycia JAVASCRIPT.

Tworzysz lub zlecasz to raz, tworzysz treść, optymalizujesz, pozycjonujesz i cieszy się dobrą i responsywną stroną www

W przypadku jeśli strona będzie służyć ci do innych celów warto wtedy wybrać CMS.

Poznaj powody dla których warto użyć CMS:

 

 • będziesz regularnie stronę aktualizował o nowe treści (blog, portfolio, promocje) – zalecam raz na 2 tygodnie
 • prostota w edycji i zmianie wyglądu strony i treści
 • szybkie i łatwe poruszanie się po panelu administracyjnym, tym samym dobre zarządzanie całą witryną internetową
 • wiesz, że w przyszłości będziesz chciał rozbudować stronę www o nowe funkcjonalności np. sprzedaż online
 • prowadzisz sklep internetowy i chcesz szybko dodawać i zmieniać produkty, zarządzać zamówieniami klientów itp.
 • organizujesz jakieś wydarzenia i klient, aby otrzymać bilet czy dostęp musi się zalogować na swoje konto
 • chcesz wydzielić swoim zalogowanym użytkownikom jakieś treści tylko dla nich
 • chcesz, aby strona była wyświetlana w kilku języka, a cała strona składa się np. z 15 podstron

Jak widzisz takich powodów dla których warto jest całkiem sporo, a mogę śmiało napisać, że to tylko wycinek z tego co oferuje swoim administratorom strona która jest wyposażona w CMS.

Jakie systemy CMS są najpopularniejsze?

 

Pewnie nie jeden z czytających ten artykuł od razu powie WordPress i będzie miał rację, ale nie chciałem tak do tej sprawy podejść. Chcę być rzetelnym w tym zakresie i  do tego tematu który cms jest najpopularniejszy podejść dobrze. Oparłem się na wynikach badań technologii internetowych jakie wykonuje firma W3Tech, a dokładne wyniki i szczegóły możecie zobaczyć tutaj.

Przygotowałem dwa wykresy, dzięki którym będzie to wszystko lepiej widoczne.

Na pierwszym wykresie zobaczymy jakie jest wykorzystanie CMS we wszystkich stronach WWW jakie są obecnie dostępne w internecie. Widzimy tutaj, że ogólnie ponad 66% stron www opiera się na systemach zarządzania treścią, gdzie liderem jest CMS WordPress. To pokazuje jak dobrze przyjęły się rozwiązania które oferują strony oparte o CMS.

wykres pokazujący wykorzystanie CMS na strona www

Ponad 44% stron nie opiera się na CMS, a to tylko pokazuje że nie każda strona potrzebuje systemu zarządzania stroną, ale trzeba tu wziąć pod uwagę, że np. CMS WordPress powstał w 2003 roku i to on tak bardzo spopularyzował tworzenie stron za pomocą CMS.

Gdzie wcześniej strony były tworzone w oparciu o HTML i CSS, a w momencie kiedy właściciel strony chciał na niej coś zmodyfikować musiał ingerować w kod strony lub po prostu zatrudnić programistę który wykona dane modyfikacje czy aktualizację stron. Zdaje sobie sprawę, że nadal w sieci jest dużo stron, które są wykonane w tej starszej technologii i ich właściciele przyzwyczaili się już do tego, ale wg. mnie z roku na rok będzie co raz mniej stron wykonywanych bez CMS.

Żyjemy w takich czasach gdzie informacja i to aktualna informacja jest najważniejsza, a aby łatwo i szybko wprowadzać aktualności na swoją stronę internetową bez użycia wiedzy programistycznej najlepiej jest użyć któregoś z CMS.

 

wykres pokazujący jaki udział w rynku ma dany CMS

Na wykresie powyżej, jasno widać który system zarządzania treścią jest najpopularniejszy. CMS WordPress posiada ponad 61% udziału w rynku stron internetowych które oparte są na CMS. Warto tutaj zwrócić uwagę, że systemy CMS to obecnie nawet sklepy internetowe (Oprogramowie e-commerce) takie jak SHOPIFY, PRESTASHOP lub WOOCOMMERCE który tak naprawdę jest wtyczką do CMS WordPress.

Nie będę już wgryzał się głębiej w danej statystyczne, chociaż napiszę że w porównaniu do poprzedniego 2018 roku. Sam WordPress miał 60.2% udziału w rynku, a już w 2019 roku jest to 61.8%, a jego największy rywal czyli JOOMA odpowiednio 3.1% do 4,7% w tym roku. Widzimy jak dynamiczne są to przyrosty w skali tylko jednego roku. Jednocześnie bardzo wyraźnie widzimy, jaka jest przepaść pomiędzy WordPress, a pozostałymi CMS’ami.

Który system CMS warto więc wybrać?

 

Na jaki system w końcu się zdecydować, skoro jest taki duży wybór CMS. Przygotowałem krótką rozpiskę ZALET/ WAD kilku wymienionych CMS które zamieściłem na wykresach, to one są najpopularniejsze i tym samym najbardziej dostępne do końcowego użytku. Chcę, abyś dzięki temu Sam wyrobił sobie pierwsze zdanie, oczywiście Ja mam swojego faworyta.

logo-wordpress

Najpopularniejszy system CMS na świecie. Najczęściej korzystają z niego małe i średnie przedsiębiorstwa, ale nie brakuje również gigantów na skalę światową takich jak BBC AMERICA, 007 (tak strona James’a Bond’a), RADIOMARYJA, LINUX (tak, ten Linux),JAK OSZCZĘDZAĆ PIENIĄDZE blog Michała Szafrańskiego na który polecam zajrzeć.

Ideą powstania tego cms było stworzenie platformy blogowej, ale na bazie popularności, prostocie kodu i dużemu wzrostowi społeczności WordPress stał się Platformą dzięki, której praktycznie nie ma ograniczeń, co do możliwości stworzenia strony www takiej jaką chcemy. CMS WordPress jest bardzo prosty w użyciu, a dzięki szerokiemu wyborowi wtyczek i motywów graficznych, możesz w szybki i prosty sposób dostosować do takiego stylu jaki Ty chcesz.

Samo zarządzanie treścią w WordPress’ie jest bardzo intuicyjne i bardzo skuteczne. Publikowanie nowych wpisów na blogu czy stron bardzo intuicyjne, a dzięki dostępowi do dosyć bogato wyposażone edytora tekstu, a ostatnio wzbogaconego o tzw. Gutenberga można w prosty sposób edytować tekst i grafikę. Platforma umożliwia również rejestrację użytkowników, cały czas jest aktualizowana i posiada największą społeczność która naprawdę służy pomocą w krytycznych sytuacjach.

Zalety WordPress w pigułce:

 

 • ogromna społeczność
 • bardzo intuicyjny interfejs
 • prosta integracja z social media
 • łatwe podpięcie różnych API np. w sklepie Woocommerce
 • wtyczka Woocommerce, która daje nam możliwość E-Commerce
 • szeroki wybór wtyczek i motywów graficznych
 • darmowy i otwarty kod źródłowy
 • bardzo przyjazny do optymalizacji i pozycjonowania strony (SEO)
 • bardzo niskie koszty użytkowania

Największą wadą WordPress’a pochodzi od jego olbrzymiej popularności. Hakerzy widząc jego ogromna popularność i możliwości jakie dzięki temu się dla nich otwierają, często włamują się na strony z CMS WordPress. Trzeba dbać o aktualizacje WordPress i wtyczek z których korzystamy na naszej stronie, bo to przez nie najczęściej ktoś włamuje się na naszą stronę.

Czasami, jeśli chcemy bardzo skonfigurować pod siebie stronę i indywidualne cele jakie strona ma spełniać, będzie trzeba zainstalować i dostosować wiele wtyczek lub popracować w języku PHP lub czystym CSS i HTML.

Wady WordPressa w pigułce:

 

 • problemy pojawiające się przy dużym ruchu na stronie (wydajność i stabilność strony – trzeba dobrać optymalny hosting)
 • czasem potrzeba zainstalować kilka i kilkanaście wtyczek, aby strona miała takie funkcje jakie chcemy
 • w przypadku naprawdę indywidualnych wymagań, będzie trzeba skorzystać z pomocy programisty
 • większe prawdopodobieństwo włamanie na stronę
 • częste aktualizacje CMS, motywu, wtyczek
 • potrzeba robienia sumiennych back’up strony

JOOMLA-logo

Kiedyś usłyszałem, że CMS Joomla to idealne rozwiązanie pomiędzy prostym w obsłudze WordPress’em, a wymagającym większej wiedzy Drupal. Oprogramowanie Joomla jest naprawdę wypośrodkowane, dosyć szybko powinien w nim odnaleźć się początkujący użytkownik, a użytkownik zaawansowany nie powinien mieć żadnym problemów z obsługą CMS.

Trzeba od razu napisać, że wg. mnie korzystanie z tego oprogramowanie jest trudniejsze niż w przypadku WordPress. Joomla całkiem dobrze sprawdzi się w średnich i tych mniejszych projektach związanych z handlem elektronicznym, będzie ciekawą alternatywą dla platform i sieci społecznościowych.

Ciekawe czy wiesz, że na Joomla działają takie strony jak:

Jedną z ciekawszych rzeczy które, wyróżnia Joomla od np. WordPress’a to bardzo ciekawa funkcja zarządzania wieloma różnymi formami treści, która nie będzie głównie opierać się na zawartości treści tekstowych. Platforma umożliwia wiele więcej sposobów na zarządzanie użytkownikami dla danej strony, a to otwiera ciekawe możliwości dla witryn internetowych które głównie opierają się na członkostwie swoich użytkowników.

Zalety Joomla w pigułce:

 

 • prosta instalacja i konfiguracja
 • łatwość tworzenia szablonów
 • otwarty kod źródłowy
 • całkiem duża ilość rozszerzeń, wzbogacających funkcjonalność strony
 • bogaty Panel Administracyjny, dający duże pole manewru do zarządzania stroną
 • przyjazne środowisko do optymalizacja i pozycjonowania
 • dobra dokumentacja techniczna i wsparcie techniczne

Częstą wadą która jest wymieniana wśród użytkowników tego Jooml’i to potrzeba w nie których sytuacjach większej wiedzy, aby wycisnąć wszystko co najlepsze w tym CMS. W stosunku do WordPress, nie posiada takiej bogatej oferty związanej z motywami czy rozszerzeniami ułatwiającymi korzystanie ze strony www.

Wady Joomla w pigułce:

 

 • dodatkowe rozszerzenia potrafią być naprawdę drogie
 • trudniejszy w konfiguracji niż np. WordPress
 • większa szansa, że będzie trzeba coś samemu dopisać w kodzie CMS (html, cs itp.)
 • czasem potrafią wyskoczyć irytujące problemy z rozszerzeniami i modułami dotyczące kompatybilności

drupal-logo

To kolejny CMS, który często staje do walki w typie, który CMS typu Open Source jest najlepszy. Według dostępnych danych względem popularności ustępuje znacznie w stosunku do WordPress’a ale już do Joomla nie tak bardzo, ale co ważniejsze pod względem możliwości i zastosowania nie ma już takich wielkich różnic.

Sam system jest na pewno bardziej wymagający niż jego poprzednicy. Całkiem dobrze, jak nie świetnie radzi sobie w obszarze dodawania niestandardowych typów postów i tym samym samej treści. Ma ciekawy system taksonomii, który znacznie przewyższa jego konkurencje oraz co ciekawe praktycznie od samego startu oferuje obsługę witryny za pomocą kilku języków. Trzeba też napisać od razu, że uznawany jest za bezpieczniejszy CMS niż poprzednicy jakich już opisałem.

Drupal to również ponad 40 tyś modułów i rozszerzeń oraz ponad 2500 dostępnych motywów, co naprawdę daje duże pole do popisu, aby samemu bez większego kodowania i programowania ustawić tak jak chcemy własną witrynę internetową.

Uważam, że strony oparte na CMS Drupal najlepiej nadają się do firm i środowisk w których są programiści. Dzięki temu strona cały czas będzie mogła być rozwijana, bo i owszem jest większy próg wejścia do tego CMS, ale jak już się go pozna to naprawdę można daną stronę www przekształcić w coś niesamowitego.

Z racji tego, że Drupal został opracowany jako rozwiązanie społeczności studenckiej, gdzie z samej istoty był duży nacisk położony na treści i publikacje napływające od użytkowników to system świetnie radzi sobie w małych i średnich projektach społecznościowych.

Popularne strony oparte na CMS Drupal to:

Zalety Drupal w pigułce:

 

 • CMS typu Open Source (otwarty kod źródłowy)
 • bogaty wybór rozszerzeń i motywów
 • obsługa zarządzania wieloma domenami
 • wsparcie dla wielojęzycznych stron
 • szerokie wsparcie techniczne i całkiem duża społeczność
 • zaawansowane zarządzanie użytkownikami oraz ustawieniami uprawnień dla nich
 • szeroki dosyć elastyczny i niestandardowy system tworzenia i zarządzania treścią
 • zapewnia większe bezpieczeństwo witryny

Niestety Drupal o wiele bardziej i częściej będzie już wymagał od użytkownika większego doświadczenie programowego. Skutkuje to tym, że im gorzej go znamy, tym większy z nim możemy mieć problem. Podczas codziennej pracy z CMS mogą pojawić się problemy związane z aktualizacjami rozszerzeń, gdzie potrafi wyskoczyć błąd lub problem z kompatybilnością od strony typowo Backend’owej.

Wady Drupal w pigułce:

 

 • Instalacja rozszerzeń tylko poprzez FTP
 • stosunkowo wąska podstawowa instalacja, która później może wymagać dodatkowych rozszerzeń
 • skomplikowana konfiguracja spowodowana problemami z kompatybilnością rozszerzeń
 • wymagana bardziej zaawansowana wiedza do obsługi CMS
 • potrafi bardziej obciążyć serwer, jeśli strona będzie generować duży ruch

logo-shopify

Czas spojrzeć również bliżej w kierunku E-Commerce i pojawiających się również tutaj CMS. Najbardziej popularnym CMS w E-commerce na ten moment jest “wtyczka” Woocommerce do WordPress, ale ją postaram się opisać w jednym z kolejnych artykułów. Z ogólnodostępnych danych kolejnym CMS, który specjalizuje się w w handlu elektronicznym to Shopify, niestety nie ma wersji darmowej.

Działa w oparciu opłaty miesięcznego abonamentu od kwoty 29$. Jak pewnie się domyślasz, abonamentów jest kilka rodzai i każdy oferuje różne funkcjonalności dla naszego sklepu internetowego. Jeśli chcesz zobaczyć co wchodzi w skład każdego abonamentu to zajrzyj tutaj. Ważnymi aspektami jest to, że w każdej wersji Shopify pojawiają się standardowe rzeczy np. Darmowy certyfikat SSL czy nielimitowana liczba produktów jakie możesz zamieścić na witrynie.

Zalety Shopify w pigułce:

 

 • wsparcie techniczne online, telefoniczne czy czatu
 • szeroki wybór szablonów graficznych
 • panel administracyjny łatwy w obsłudze i przypominają panel z WordPress
 • bezpieczeństwo CMS nie jest typu Open Source, a to daje efekt w postaci większego bezpieczeństwa witryny internetowej
 • wersja trial – tzn przez 14 dni będziesz mógł sprawdzić bez żadnych opłat jak się sprawdza sklep na Shopify
 • szybkość działania sklepu

Jedną z głównych wad dla większość dopiero co zaczynających handel w internecie to cena abonamentu, która przy opcji pierwszej to już wydatek w kwocie 350$, a muszę to napisać, że jest to wersja sklepu okrojona o wiele przydatnych rzeczy przy których profesjonalny sklep internetowy powinien posiadać.

Wady Shopify w pigułce:

 

 • koszt miesięcznego abonamentu
 • brak możliwości uruchomienia sklepu na własnym serwerze
 • nie mamy z tego powodu dużej kontroli nad sklepem
 • aby w pełni wykorzystać możliwości Shopify wymagana jest wiedza już programistyczna
 • dodatkowe koszty w przypadku rozwijania sklepu o nowe funkcjonalności
 • Shopify pracuje na swoim systemie płatności, a w przypadku jak chcemy uruchomić sprzedaż, za pomocą Paypala to nalicza od tej formy sprzedaży dodatkową prowizje.

Jak widzisz na podstawie tylko tych kilku opisów najpopularniejszych CMS które obecnie są używane przy tworzeniu stron internetowych i sklepów internetowy, nie tak łatwo jest dokonać wyboru. Mam nadzieję, że teych kilka danych pomogło ci w zaznajomieniu się z danym CMS. W podsumowaniu postaram się w kilku zdaniach pomóc ci w tej decyzji.

Podsumowanie: który CMS warto więc wybrać?

Jak by ci tutaj doradzić, Najprościej można napisać to zależy.

Dla mnie jako osoby która pracuje przy tworzeniu i projektowaniu stron i sklepów internetowych dla klientów, ważne jest końcowe użytkowanie danej strony przez jego właściciela jak i samych odwiedzających stronę www

Kilka lat temu wybrałem drogę skierowaną ku WordPress i nie żałuję. Ten CMS daje mi mi bardzo szerokie pole konfiguracji witryny pod dany projekt. Nie jestem praktycznie niczym ograniczony, a jego popularność powoduje to, że zawsze znajdzie się rozwiązanie lub pomocną dłoń w przypadku jakiś problemów. Co ważne system jest praktycznie darmowy, a przyjazne środowisko służące optymalnej optymalizacji strony pod względem SEO, co przy obecnym napływie informacji która już jest dostępna w internecie jest bardzo ważna, bo zwyczajnie trzeba się przez to przebić, aby strona byłą jak najwyżej w wyszukiwarkach.

Jedyne na co trzeba zwracać uwagę w przypadku WordPress, to kwestia podejścia do zabezpieczenia witryn.

Musimy być świadomi, że będzie trzeba wykonywać częstsze aktualizacje samego CMS, jak i wtyczek niż w przypadku innych CMS. Dodatkowo, ważną sprawą jest wykonywanie tzw. Backupu dla witryny, ale to trzeba wg. mnie robić w każdej dziedzinie, w której występują sprawy związane z przechowywaniem danych itp.

Bardzo ważny jest fakt, że aby skutecznie zarządzać stroną , nie potrzeba wiedzy specjalistycznej, chociaż trzeba jasno napisać, że zdarzają się sytuacje, gdzie będzie wymagana większa wiedza z zakresu PHP, CSS itp. Baa jestem świadom, że każdy może sam stworzyć sobie stronę przy użyciu WordPress, ale to nie oznacza, że będzie ona czytelna i przyjazna dla docelowego użytkownika strony, piękna i szybka w działaniu oraz dobrze zabezpieczona przed włamaniami.

To wszystko powoduje, że jeśli naprawdę chcemy mieć ładną i dobrze wykonaną stronę www, lepiej będzie po prostu to zlecić firmie np. Nam.

ps. Jeśli dotarłeś do końca tego artykułu, to dziękuje, wiem że jest on całkiem długi, ale w trakcie pisania nie byłem wstanie jeszcze tego bardziej skrócić, tak aby cały sens artykułu nie ucierpiał, a czyelnik chodź troszkę zaznajmoił się z tematem.

Zainteresował cię ten artykuł ?

Uważasz, że moglibyśmy Tobie pomóc w stworzeniu strony internetowej, sklepu internetowego lub w czymś pomóc? Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy. 

Przewiń do góry